Hledáme
Hledáme
Zpět na začátek
Bodování
Dovednosti
K Dovednostem
Hledat ve fotkách
Všechny články
Přihlásit se
PŘIHLÁŠKA zima 2020
PŘIHLÁŠKA léto 2020
Trackables
Jak jsme si užili lezení
Jak jsme si užili bazén
Jak jsme si užili jurtu
Jak jsme si užili Libušín
Jak jsme si užili Helfáč
Žádné akce

Oddíl sponzorují:
Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Petr Malát
2002-2010


Vzpomínka na vodu

Ahoj, maľu takhle v práci staré emaily a narazil jsem na perlu, zavzpomínejte se mnou, příběh vodáka zapsat Mišák řečený téľ Pecháček.<br/> <br/>

Tak se nám ta letošní voda opravdu povedla.Řeka byla plná,rychlá,dobře splavná,počasí se včas umoudřilo a tak jsme se mohli při sjíľdění čarokrásné Sázavy a jejího okolí i opalovat.
A proč tyhle řádky píšu já?Protoľe ľádné Pandě ještě nic nenapsalo a tak chci někoho vyprovokovat a inspirovat.
Páteční cesta z Kladna přes Stodůlky a DB proběhla bez komplikací,brzo jsme byli v Týnci,postavili stany,pak se vařilo a grilovalo,rozhořel se táborák,rozezvučely se struny Pizízoj kytary,táborem se nesl libý zpěv,papalo se a popíjelo,bylo veselo a pohoda,vládla dobrá nálada.Ta se z tváří jen na chvíli některým vytratila brzo po ránu,kdy se někomu hodně těľko probouzelo a vstávalo,ale rozespalé xichtíky,posilněné snídaní a kávičkou a čajem a kdoví čím ještě,se rychle proměnily ve spokojené a natěšené obličeje,zvláště po té,co nebe dávalo najevo,ľe bude líp.A tak se intrikovalo,kdo s kým pojede,začaly se připravovat rafty,balit na cestu a dumat,co si vzít na sebe.Před desátou svolal Pizíz válečnou poradu a přes menší rozmíšky přeci jen osádky raftů dostaly konečenou podobu.   Tak bafnout rafty,pádla a hurá na hladinu! Vše se zvládlo v pohodě a tak skupinka raftů,doplněná o nějaký ten "banán"š»astně vyráľí na cestu.
Jelikoľ jsem se letos nabídl jako kameraman,naše loď před kaľdým jezem zastavuje, vysadí mne,já pak točím to nejkrásnější a nejvzrušivější,co řeka nabízí,poté se nalodím k Pizízovi a, ač nejsem po včerejší noci úplně ve formě,podaří se mi na "filmový pás" zachytit autenticky projetí dvou jezů.Ten první, popředu,byl v klidu,ale kdyľ jsem točil druhý pozadu,..jéje....náhle jsem se propadl a v zápětí dostal nečekanou,obrovskou a ledovou vlnu na záda,...brrrrr.....vřele doporučuji!!
Přesto,ľe vody bylo hodně,se nám zdálo,ľe se dost lodí "dělá".Nejvíc pak překvapili Jizvovci,kteří se udělali s raftem,o kterém se kapitán vyjádřil,ľe,cituji"to je raft na rybník,do pr....!!Záznam,bohuľel, není,přijeli jsem k hotovému,ale trosečníky ve vodě i s psíkem na DVD jistě uvidíte.
Další zajímavý záľiteček byl s onou slečnou,co stopovala v prostřed řeky,sedíc s pádlem na kameni a lehce mrznoucí.Naši dva dobrodinci a zachránci,Oki a Brčko,málem poloľili při záchranné akci své mladé ľivoty a díky nepozornosti dalších dvou banánů,pak s ľivlem bojovali,naštěstí úspěšně,pěkných pár minut.Ale vše dobře dopadlo a musím přiznat,ľe všichni poblíľ jsme se opravdu dobře bavili,....
K obědu v Kameňáku se raději nebudu vyjadřovat,kaľdý ví svoje,...nic moc,příště bych hledal útočiště raději jinde,pokud se nevymění personál....
A po kameňáckém jezu pak ve  voleji, v dobré náladě,odpočinkově,vyhlídkově,aľ labuľnicky, dojíľdíme do Pikovic.Konec výletu,vystupovat.Někdo hned balí,někdo odpočívá aľ skoro spí,někdo pospíchá ke stánku,....instruktoři ještě učí jezdit děti na banánu a vesele s nimi dovádí,...bylo co fotit!
Je sbaleno,ještě pivko,klobásku,zmrzku a šup do busu, za chvíli nás klikaté silničky dovedou zpět do tábora.
 
Tak co,Paňdata???Kdo naváľe či přidá svůj postřeh,záľiteček,nějaký drb či veselou historku??
Já se loučím  a těším se za rok na Sázavě!   AHOOOJ!!!
 
Jo,přeci jen ještě něco.Nejpohodovější posádka byla,podle mne,ta Ketčina!Ti si to fakt uľívali!Takľe Ketko a spol.:SUPER!

<br/>


Pizíz
2009-01-08
počet zobrazení: 894
Fotky
Foukání raftů
Foukání raftů
Domluva strategie
Domluva strategie
Kvíz
Kvíz
Nový objev
Nový objev
Dělání, dělání...
Dělání, dělání...
Nechu» se fotit?
Nechu» se fotit?
Profík
Profík
Nevinný výraz
Nevinný výraz
Mafiáni na vodě
Mafiáni na vodě
Váľně je to mokrý..
Váľně je to mokrý..
Okiho výuka
Okiho výuka
Výcvik na lodi
Výcvik na lodi
Pohled na vodu
Pohled na vodu
Sofynky pokus o let
Sofynky pokus o let
Rozený Vilém Tell
Rozený Vilém Tell
Otcovské rady
Otcovské rady
Leháro
Leháro
Chcíplotiny
Chcíplotiny
V proudu
V proudu
A jedeem…
A jedeem…
Proti proudu
Proti proudu
Výměna posádek
Výměna posádek
Závod (trénink na tábor?)
Závod (trénink na tábor?)
Profíci
Profíci
Bez vody to nepluje :(
Bez vody to nepluje :(
Na souąi
Na souąi
Hra na chleba
Hra na chleba

[Promítnout fotky]
Související články
Související soubory
Komentáře k článku


Jméno
Heslo
Bez hesla (Totožnost nebude ověřena)

Komentář:09-F9-11-02-9D-74-E3-5B-D8-41-56-C5-63-56-88-C0