Mašinky
Mašinky
Zpět na začátek
Bodování
Dovednosti
K Dovednostem
Hledat ve fotkách
Všechny články
Přihlásit se
PŘIHLÁŠKA zima 2020
PŘIHLÁŠKA léto 2020
Trackables
Jak jsme si užili lezení
Jak jsme si užili bazén
Jak jsme si užili jurtu
Jak jsme si užili Libušín
Jak jsme si užili Helfáč
Žádné akce

Oddíl sponzorují:
Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Petr Malát
2002-2010


Konec Dračímu Doupěti

Libušín, místo, kde nám skoro nikdy není přáno pěkné počasí.

Je pátek půl šesté a začíná se nám to sjíždět. Děti jsou nadšené, že se zase vidí a na celý víkend dávají sbohem svým rodičům. Sedají si do kroužku a začínají klábosit. Čas běží a máme tu všechny děti. Hurá na rozdělení do pokojů. Holky pokoj vlevo, kluci ten vpravo, tak zní povely. Člen klučicí party je zmaten a i s batohem a věcmi na spáni si to štráduje k holkám. Klasika, je přeci víkend. Na další hodinu jsou děti zabaveny různými hrami. Ocenění nejvtipnější hra večera získává Pepíčku pípni. Když Tomáš vydává zvuk jako 3leta holčička, všichni jsou zmatení a tipují, že sedí na mladé slečně. Omyl..právě sedíte na pořádném chlapovi, co vás máte svým líbezným hlasem.

Večeře, konečně jídlo. Dostáváme pořádnou porci brambor a sekané. Je to výborné a většina vedoucích si jde přidat. Někdo to sníst přeci musí. Dáváme si pauzu a snažíme se rozchodit přeplněné břicha. Následují další hry, a jelikož je už pozdě děti si jdou vyčistit zuby a spát. Pro vedoucí těžká práce děti utišit. Neviděly se přeci strašně dlouho a musí si povídat.

Sobota.. Nevěříme svým vlastním očím, venku je krásně. Sice zima, ale svítí nám sluníčko. Neuvěřitelné. K snídani dostáváme chleba s pomazánkovým máslem. Děti jsou vyhnány na čerstvý vzduch a po chvilce Klavídova povídání přichází děsivá čarodějnice. Bradavici přes půl obličeje, hůl a ohavný hábit. Ani nepozdravila baba jaga a už děti proklíná. Prý jsou figurky? Co to asi znamená. Člověče, nezlob se..děti se stávají herními figurkami a hody kostkou jsou nahrazeny stanovišti, kde musí splnit určitý úkol a dle správnosti provedení dostávají určitý počet bodů (hodnoty kostky). Jen se šestkou se smi nasadit nová figurka. Na stanovištích, která si děti náhodně vyberou na lístečku, jsou vedoucí. U Romči se hází kameny do kýble, DeeDee má pro děti menší rozcvičku, Anička (neříkej mi Andulo) má jakousi opičí dráhu, u Verči se hází ringo kroužky na kolik. Sofka má hlavolam v podobě čísel, Monča má šifry. Nic jednoduchého, ale děti to zvládají a hru po dvou hodinách dohrály. Kletba je zlomená.

Nastává oběd...výtečný guláš připravený naší jedinečnou kucharkou Lenkou.

Poledni klid..konečně chvilka pohodového odpočinku. Po hodince a půl flákání se děti znovu oblékají a schází se před budovou. Anička se snaží o chvilku pozornosti, aby mohla dětem něco říct. V tu chvíli znovu přichází čarodějnice. Jak to jen dělá. Děti jsou znovu proklety a nesmí mluvit jinak než verších. Pro jistotu nemluví vůbec. Jediný způsob, jak se odčarovat je v podobě lektvaru. Recept čarodějnice ztrácí při odchodu. Voda z libušínského jezírka, několik listů, bukvice, písek také od jezírka, vlasy všech prokletých. No humus, ale děti chtějí mluvit normálně a tak se po skupinkách společně s vedoucími vydávají na dlouhou cestu k jezeru. Nikdo vlastně neví, kde to je a když se děti ptají ve verších, je to zajímavé. Přes celý Libušín, do kopce, přes les a skopce. Cesta je bahnitá, ale za to krásné utíká. Jsme na místě, děti ponořují PET lahve do jezera. Mimochodem..ty lahve vzaly u popelnice, z tábora totiž nedostali nic k dispozici. Máme nasbíráno vše a vracíme se do tábora. Přichází část vaření lektvaru, ingredience jsou doneseny do kuchyně, kde se bude lektvar chystat. Jelikož vaření chvilku trvá jdeme si zahrát další hry. Na debily, plácanou a tak dále. Poté jsou děti po jednom vodeni do jídelny, kde musí vypít lektvar. Se zavázanýma očima dostávají do ruky kelímek s jakousi tekutinou, a když se mají napít Romča jim pod nosem přejíždí smradlavými tvarůžky. Děti váhají..proč by měli být něco, co tak hrozně smrdí? Každopádně většina dětí se premaha a kelímek do sebe vyklopí. Jaké to překvapení, že jde o chutnou malinovku. Následuje dokonalá hra zvaná pexeso. Není to takové to, které každý z nás dobře zná, jde o živé pexeso. Pár jedinců je odvedeno za dveře a ostatní vytvářejí dvojice, v kterých si domlouvají určitý symbol. Pak se promícháme a sedáme si na zem. Následuje otáčení "kartiček". Děti ta hra tak baví, že se za dveřmi vystřídají všichni, dokonce i vedoucí. Je konec a jde se na večeři. Langoše, zas tak hodný jsme být nemohli. Mňam. Po večeři následuje zahubení čarodějnice. Děti musí vymyslet zaříkadlo, kterým ji dokážou zahnat a zahubit. Pro zdokonalení atmosféry se zapalují svíce. Čarodějnice je přitáhnuta nějakou magií až k nám a po zakřičení zaříkadla od Romči jsou svíce sfouknuty a po čarodějnici zbyly jen boty. Večer je Pizíz tak hodný a hraje nám na kytaru, děti zpívají, co to dá a po dosažení určitě hodiny se odebírají do pokojů pro kartáček a pastu a jdou spát.

V neděli už počasí nezklamalo, lije jak z konve a děti jsou odsouzeny na hry uvnitř. Pokračuje se v Harry Potterovi. Bludiště, kresleni a vybarvování poháru poslepu a další záludnosti. K obědu dostáváme kuře na paprice a jde se uklízet. Zamést, vytřít, zavřít okna..nezdá se to, ale práce je spousta. Po úklidu se rozdávají DVD z tábora. Nakonec nám zbývá už jen tak hodinka do příjezdu rodičů a tak se hrají další hry. Vždy když se dělá něco zábavného, čas utíká rychleji. Než jsme se nadáli jsou tu první rodiče a posléze odjíždí i poslední dítě. Tím konci tábor po táboře.


Redakce
2016-01-12
počet zobrazení: 549
Fotky
Stanoviště alfa
Stanoviště alfa
Člověče, nezlob se
Člověče, nezlob se
Hod do kýble
Hod do kýble
Klacky
Klacky
S čarodějnicí
S čarodějnicí
Mňamka
Mňamka
Večeře
Večeře
Večeře
Večeře
Nápoj Vypij mne
Nápoj Vypij mne
Nápoj před
Nápoj před
Nápoj po
Nápoj po
Tma
Tma

[Promítnout fotky]
Související články
S tímto článkem zatím jiný článek nesouvisí
Související soubory
Komentáře k článku


Jméno
Heslo
Bez hesla (Totožnost nebude ověřena)

Komentář:09-F9-11-02-9D-74-E3-5B-D8-41-56-C5-63-56-88-C0