Poslepu davem
Poslepu davem
Zpět na začátek
Bodování
Dovednosti
K Dovednostem
Hledat ve fotkách
Všechny články
Přihlásit se
PŘIHLÁŠKA zima 2020
PŘIHLÁŠKA léto 2020
Trackables
Jak jsme si užili Borek
Jak jsme si užili první individuální výpravu
Jak jsme si užili hory
Jak jsme si užili lezení
Jak jsme si užili bazén
Žádné akce

Oddíl sponzorují:
Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Petr Malát
2002-2010


Den 17

 

17. den

6. srpna 2007

 

Bylo by stereotypní říct, ľe nás vzbudil Pizíz svým „Umbaba“, ale realita je krutá. Se zalepenýma očima, zmrzlým tělem a ranní nedomrlou náladou jsme se vydali na soft-louku, kde jsme prodělali abnormálně dlouhou rozcvičku. Po návratu do tábora jsme se dozvěděli, ľe jiľ byl odpískán nástup na  snídani a „Háďata“ mají jiľ vyčištěna zubiska a čekají na nástupu. Tím pádem jsme klusem dobíhali do umývárky. Po vykonání hygieny jsme utvořili zástup a odešli na snídani. K snídani jsme dostali rohlík mazaný máslem a sypaný sýrem a teplý čaj. Po snídani jsme si začali „pakovat“, pro natvrdlejší balit, na naší poslední oficiální výpravu.

Balili jsme si tradiční věci jako je spacák, karimatka, věci na spaní, převlečení a pro ty, kterým tam zbylo ještě místo dostali „speciální bonus“, jídlo na výpravu. Pěškobusem jsme se vydali do ®lutic odkud jsme náhradní dopravou dojeli do Chyše. Z Chyše jsme jiľ pokračovali vlakem do Blatna, kde jsme přestoupili na směr ®ihle. Tam jsme posvačili Čoko-tatranky a pokračovali do Potvorova. Z Potvorova jsme šli pěšky skrz CKO do kopce na Borůvku. Po zaúkolování se několik, konkrétně 3-lidi, vykoupili z práce (mezi nimi jsem byl i já)). Při dostatečném mnoľství dřeva jsem já a Brko začali kuchtit oběd s pomocí (malou) do Čertíka, který se staral o oheň a od Krtka, který krájel chleba. No kuchtit, spíš ohřívat, měli jsme totiľ lecho s klobásou a chlebem. Po vydatném obědě jsme si připravili spaní a dali dělat čaj. Po odpoledním klidu a  Ketčiném vypravování jsme navázali knihou „Hrrr na ně“ z které nám připravila Anča hry., První hrou byla Rybičky, rybičky, rybáři jedou a následovala hra „Hotututu“, kvůli neúspěchu byla tato hra změněna na „král vysílá své vojsko“, kde jsme přizabili Tomáška a narazili pár zápěstí. Po chvilkové hrománii se  pár odváľlivců (většina) vydala prozkoumat teplotu místních vod. Zbytek vyrazil naproti Pizízovi a našemu bez polo-nehtového Okiho, který byl u Dr.Morávka na chirurgickém zákroku. Po příchodu zpátky jsme zase vyrazili, ale tentokrát pro vodu. Nám známou cestou dolů jsme seběhli k prameni, kde jsme načepovali kanystry. Cesta nahoru byla ovšem jiľ horší, celkem 4 zastávky, ale poslední 5 m jsme to prali na plný céres. Kdyľ jsme konečně přišli tak naši otuľilci byli jiľ zpět a Pizíz dokonce zase na odchodu, nebo» jsme omylem zbalili příděl luncheonmeatu pro „Háďata“. Jelikoľ pod Brkovým nátlakem, který do mě neustále ryje musím zmínit, ľe ti otuľilci při příchodu k jezeru byli tak zmoľeni, ľe se nepřevlékli do plavek, ale šli se koupat na „ostro“.

Při návratu Pizíze jsme zahájili večeři, podávali se mírně připečené vuřty s praľenou kukuřicí a chlebem mazaným kremľskou nebo plnotučnou hořčicí. Následovala kulturní vloľka, tím myslím, ľe jsme odzpívali téměř polovinu Pandího zpěvníku. Po dosaľení 50-té stránky se naši otuľilci, plus pár nových přírůstků, vydali na noční koupání. Teď sedím, dopisuji zbylé myšlenky a vzpomínky co za den se stalo nového a s Ketčinými výhruľkami v zádech mířím do spacáku. Doufám, ľe nebudu záhadně vzbuzen a tím pádem bych musel dopisovat.

Jelikoľ je po půlnoci uľ mi nic nehrozí, nebo» další den nepíši já.

Loučím se se vzpomínkou na TÁBOR 2007 a předávám dál.

U. R. N. A.


Pizíz
2007-08-17
počet zobrazení: 1047
Fotky
Hrad Helfenburk
Hrad Helfenburk
Brána ke hrádku
Brána ke hrádku

Bitka o kamínky
Bitka o kamínky
Bobku do toho
Bobku do toho
Odpolední odpočinek po náročné hlídce
Odpolední odpočinek po náročné hlídce
Hledej hvězdu Vávro!
Hledej hvězdu Vávro!

[Promítnout fotky]
Související články
Související soubory
qak.zipTest
manetin_13.zipPřihláška a info o táboře
Komentáře k článku


Jméno
Heslo
Bez hesla (Totožnost nebude ověřena)

Komentář:09-F9-11-02-9D-74-E3-5B-D8-41-56-C5-63-56-88-C0