Prince Julinka I.
Prince Julinka I.
Zpět na začátek
Bodování
Hledat ve fotkách
Všechny články
Přihlásit se
PŘIHLÁŠKA zima 2021
PŘIHLÁŠKA léto 2021
Trackables
Příměstský tábor 2021
Jak bylo na .. Džbáně a Třeboci
Jak bylo na .. Jenčově a Vysokém vrchu
Jak bylo na .. Helfáči na Kladně
Jak bylo na .. Borůvce
Helfáč na Helfáči
26.10.2021 17:00 - 31.10.2021 16:45
loni Helfáč na Kladně, letos pěkně na živo

Jedou:
Julča
Kulík
Kačka
Kája
Pavlínka
Sabča
Fanda
Janička

Nejedou:
Jenda

Nevyjadrili se:
Anička
Emma
Juliana
Šíma
Noel
Eliška
Petrox
Karolína
Klárka
Vendy
Natálka
Ludva
Barča H.
Čárka
Franta


Oddíl sponzorují:
Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Petr Malát
2002-2010


Pod vodní hladinou

18/3/2017 místo určení parkoviště Zimní stadion čas 8:30 hod. Pro spoustu lidí s koncem pracovního či školního týdne začínají dva volné dny pro odpočinek. SG1 je však stále ve střehu. Proto nebylo pro nikoho překvapením, že nás tuto sobotu povolali do akce. Tentokrát nás čekal SGBUS. Za námi zůstal jen oblak dýmu a my nabrali směr Most. Cesta uběhla rychle a za chvíli zastavujeme na mosteckém parkovišti na kraji města. Zde si cvičně zastřílíme mezi sebou, protože ten super ultra skvělý SGBUS by chtěl prostě každý! Trénink jeho obrany je proto nezbytný. Alespoň jsme využili volný čas než přiletí letadlo , které nás má přemístit na zdejší utajenou základnu. Již leta ji využíváme pro speciální akce. Náš let však zahalila epesně boží mlha. Místy tak hustá, že jsme neviděli metr před sebe. Bloudili jsme ve vzdušných vírech a vojínovi Nikol se při nízkém letu dokonce podařilo narazit čelně do stromu! Přistání bylo naštěstí hladké.

Mostecká základna je velice nestandartně vypadající budova. Civilista by ji jistě snadno zaměnil s plaveckým bazénem. Kapitánové Anička a Monča rozdělí posádce klíče od osobních skříněk a pak rychle do uniforem! To, že zdejší uniformy vypadají jako běžné plavky nás nikterak nepřekvapuje. Nastoupeni v plné parádě obdržíme první rozkaz a to prozkoumat neznámou planetu. Kapitán Sofka Carterová dohlíží na kapitána Veverku při zadávání symbolů adresy, " ... pátý symbol aktivován, šestý symbol...." "Šestý symbol nezapadl! Zkouším znovu aktivovat šestý symbol!" " Šestý symbol se nedaří aktivovat kapitáne!" sděluje Veverka. "Ruším aktivaci hvězdné brány, kapitáne!" To nebylo standartní. "Naposledy se podobná situace stala při aktivaci druhé hvězdné brány." informuje Sofka. "Další brána se nachází na Sibiři, budeme se tam muset přemístit." Vždycky jsem chtěla být parašutistou. Seskoky padákem jsou skvělé v tom, že nikdy nevíte, kde přistanete. Naše přistání bylo velice osvěžujícím asi jako když skočíte v létě do bazénu. Někdo to rád, jiný ne. A tak každý skočil svým elegantním způsobem. Jeden spadl blíž, druhý dál. Dohromady z toho vznikl pěkný chaos, jelikož byl tým SG1 roztroušen po Sibiři jak sypání pro slepičky. Museli jsme se navzájem najít. Samozřejmě nenápadně! Jeden volal: " Marco?" Druhý zase: "Polo?" Tak dlouho až jsme zase tvořili jednotku pohromadě a mohli vyrazit k sibiřské hvězdné bráně. Po všech těch útrapách bylo najednu stranu fajn, že nález brány netrval dlouho a zároveň jsme neměli žádnou práci s její aktivací...i když... nevěstilo to nic dobrého...kde jsou všichni....proč tu nikdo není? Poslali jsme tedy raděj branou průzkumného robota. Výsledky byly vzrušující!

Jednalo se o neznámou vodní planetu. Tak proto tu parkovala ponorka! Mimo nálezu vodní kapaliny byl pod hladinou zaznamenán i nález útvarů velice připomínajících lidské prsty. Pro jistotu jsme je spočítali, co kdyby se to hodilo! Do podvodního vozidla se však vejdou maximálně 3 osoby, tudíž jsme se rozdělili do trojic a postupně propluli do jiného, pěkně mokrého světa. Zde bych pouze poznamenala, že vojín Kachna měla s prostupem branou problém. Nějak se tam šprajcla a na chvíli to vypadalo, že projde pouze její hlava. Nevím jistě zda to byl anděl strážný či jiné individum co jí nakonec procpalo v celé její kráse až na druhou stranu, to bylo v danou situaci jedno, hlavně že prošla a mohli jsme pokračovat dál. Novou zkušeností pro nás všechny byl mírný nedostatek vzduchu. Mnozí vypadali vskutku legračně, když nemohli dýchat. Třeba kapitán Monča to považovala za báječnou zábavu a všechny dusící se členy SG1 vyfotila. ( Dnes s odstupem přemýšlím, zda není lehce morbidní a ve volném čase nenavštěvuje hřbitovy. ) Mezitím co testujeme naše plíce prohledávají členové SG1 sibiřskou základnu. Zrovinka si dali pauzu na sváču a jelikož žádnou neměli, rozhodli se prozkoumat i obsah místní ledničky. To co v ní našli, by jste ale baštit nechtěli! (možná kromě kapitána Monči) V lednici totiž nebyla ani šunka, ani okurky, nýbrž zmrzlý plukovník Maybourne! Tomu pokojová teplota udělala rozhodně dobře. Pomalu začal přicházet k sobě. Sotva zjistil, že je opět živ a zdráv, musel podat hlášení, jak a co se vlastně stalo.

Dozvídáme se, že voda, kterou vědci odebrali není tím, čím se zdá být, ale obsahuje inteligentní formu života v podobě mikroorganismů. Ty jsou schopné dostat se do člověka tak, že "voda" se začne vypařovat a člověk tu páru vdechne a s ní i mikroorganizmy, které ho mohou ovlivňovat a řídit jeho chování. Maybourne také vdechl "páru" a proto přežil i zmrazení, protože ho mimozemské organismy udržely při životě. Teal´C bez sebemenšího zaváhání vykročí směrem k bráně a chce projít na druhý konec. To není vůbec bezpečné a vojínům nezbývá jiná možnost než mu to dát jasně najevo. Teal´C je paličatý a má tvrdou hlavu jak se říká. Tak jsme mu po té hlavě několikrát nabančili až ho to přešlo. Bylo to velice zábavné a chvílemi jsme měli pocit, že nás pozoruje snad sto párů očí... Jestli to někdo viděl, ať už mimozemšťan, nebo mikroorganismus, jistě by to pochopil rychleji než právě náš Teal´C. Příliš klidu si na svém výletu do vodního světa neužívá ani zbytek týmu. Z naprosto neznámého důvodu uvízli na místě a dochází ke zvyšování tlaku. Za vším je ona tekutina, jíž považovali za vodu. Jedná se o milióny vysoce inteligentních mikroorganismů, jenž chtějí jediné, vrátit se domů. A tak se i děje. Teal´C padá k zemi a vypadá jako by mu nesedl oběd, obsah jeho žaludku tomu neodpovídá. Jeho tělo opouští modrá tekutina a vesele si to namíří hvězdnou branou pryč...domů. V tu chvíli ta samá tekutina vtahuje posádku ponorky....která je během vteřiny vyvržena jako vorvaň na základně na Sibiři. Jak by řekl O´Neill: "Právě jsme si vyměnili rukojmí." A s tímto závěrem mizíme i my, promáčení, unavení, ale s úsměvěm na rtech domů. Přece jen je nám pevná půda pod nohama a suchá kůže přirozenější...a ta uniforma...ať zase visí chvíli na věšáku.


Redakce
2017-04-06
počet zobrazení: 1633
Fotky
Inteligentní momentka
Inteligentní momentka
Boj o SGBUS
Boj o SGBUS
Boj!
Boj!
Bojově
Bojově
To je náš BUS!
To je náš BUS!
Ti tři v BUSe
Ti tři v BUSe
Letadla v mlze
Letadla v mlze
Runway v mlze
Runway v mlze
Bacha strom!
Bacha strom!
První informace
První informace
Mochomůrka
Mochomůrka
Aktivace brány...
Aktivace brány...
Před seskokem...
Před seskokem...
Přistání na Sibiři
Přistání na Sibiři
Přistání na Sibiři
Přistání na Sibiři
Přistání na Sibiři
Přistání na Sibiři
Přistání na Sibiři
Přistání na Sibiři
Přistání na Sibiři
Přistání na Sibiři
Na okraji...
Na okraji...
Ve vodě...
Ve vodě...
Mokro...
Mokro...
Ztraceni
Ztraceni
KUK!
KUK!
H.L.A.D.
H.L.A.D.
Pozor Kachna!
Pozor Kachna!
Pod vodní hladinou
Pod vodní hladinou
Setkání s vodou...
Setkání s vodou...
Ach ty selfie...
Ach ty selfie...
Společná v uniformách
Společná v uniformách
Společná v uniformách 2
Společná v uniformách 2

[Promítnout fotky]
Související články
S tímto článkem zatím jiný článek nesouvisí
Související soubory
Komentáře k článku


Jméno
Heslo
Bez hesla (Totožnost nebude ověřena)

Komentář:09-F9-11-02-9D-74-E3-5B-D8-41-56-C5-63-56-88-C0