Já neskočím, já poletím
Já neskočím, já poletím
Zpět na začátek
Bodování
Hledat ve fotkách
Všechny články
Přihlásit se
PŘIHLÁŠKA zima 2021
PŘIHLÁŠKA léto 2021
Trackables
Příměstský tábor 2021
Jak bylo na .. Džbáně a Třeboci
Jak bylo na .. Jenčově a Vysokém vrchu
Jak bylo na .. Helfáči na Kladně
Jak bylo na .. Borůvce
Helfáč na Helfáči
26.10.2021 17:00 - 31.10.2021 16:45
loni Helfáč na Kladně, letos pěkně na živo

Jedou:
Julča
Kulík
Kačka
Kája
Pavlínka
Sabča
Fanda
Janička

Nejedou:
Jenda

Nevyjadrili se:
Anička
Emma
Juliana
Šíma
Noel
Eliška
Petrox
Karolína
Klárka
Vendy
Natálka
Ludva
Barča H.
Čárka
Franta


Oddíl sponzorují:
Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Petr Malát
2002-2010


Nečistí na vodě ? Jde to vůbec ?

26/5- 28/5/2017 místo určení základna v kempu Týnec nad Sázavou. Cíl mise: Prozkoumat planetu PX3-797.

Začátek léta je v plném proudu a tak i týmy Stargate vyrazili zdolávat nový úkol skvělým osvěžujícím způsobem a to po vodě. Po příjezdu na základnu, postavení stanů a vybalení se, byly jednotky svolány kapitánem Ketkou na poradu. Zde jsme se dozvědeli, že nám k zadání cílové adresy chybí 2 znaky a i když známe 4 symboly včetně výchozího, bohužel musíme chybějící porovnat sami. Selhala nám technika a počítač není k zastižení. Podle ebiddoské kartuše tedy hledáme shodné symboly. S přicházející tmou luštíme jednotlivé symboly a snažíme si zapamatovat adresy různých planet. To se naštěstí zdařilo i přes připomínky Daniela jak jsou ty názvy hloupé, jelikož si není možné všechny zapamatovat. Pro klid naší i jeho duše, se všichni sebrali a na pokyny kapitána Veverky hledali jednotlivá písmena z abecedy, abychom složili nějaký pěkný název pro planetu na níž se chystáme, jenž by lahodil Danielovému uchu.

Druhého dne hnedka z rána oblékáme uniformy ( známé již z vodní planety) velice připomínající plavky a naše kroky zamířily do nedalekého parkoviště lodí. Zde postupně fasujeme pádla, vesty a samozřejmě SGrafty. Vyplouváme na řeku s vědomím, že se blížíme k hvězdné bráně. Zadáváme symboly a po aktivaci opatrně proplouváme branou na neznámou planetu o které víme jen to, že se nám nevrátila průzkumná sonda. Průchodem brány však nebyl ještě cíl na dosah. Museli jsme plout ještě několik hodin po řece, vyhýbat se kamenům, balvanům, zdolávat peřeje, či přenášet sem tam SGrafty, jelikož na některých místech nebylo dostatek vody. Také jsme museli třeba vytahovat vorvaně a sem tam nějaké dítě, jelikož se nám zdálo, že se z nich kouří a bylo tedy potřeba je zchladit. Cestou jsme samozřejmě dostali hlad, ale i takové úskalí jsme s trpělivostí sobě vlastní zvládli. Cestou jsme si stačili povšimnout občasných změn nálad jednotlivých posádek, jakoby občas chytli nějakou nákazu a ta přeskakovala z raftu na raft jako tenisový míček. Proto nás nepřekvapilo, že jsme např. na břehu občas zahlédli jakési bytosti, které však nevypadali jako lidé, spíše jako neandrtálci.

Řeku jsme nechali za sebou a vystoupili na travnatý břeh. Po rychlém průzkumu byla zjištěna přítomnost mnoha těchto bytostí, avšak vypadali nebezpečně a proto bylo nutné je zneškodnit. Naštěstí pro tentokrát k tomu stačilo "jen" stržení jakéhosi bílého cáru papíru (?), který zřejmě tvořil část jejich oděvu. Tvor, kterého jsme pojmenovali "Slávek" měl neuvěřitelnou vytrvalost a doslova nás uštval. Byl lapen jako poslední. Po návratu na základnu, kterou jsme si vytvořili kousek od brány, přišla doktorka Fraiserová se zprávou, že byl zjištěn nějaký typ viru jenž se na planetě zjevně nachází. Jakoby to zakřikla, z ničeho nic Generál Pizíz zaútočil na některé z členů posádek a kromě toho, že byl agresivní, tak mu i výrazně narostl nadočnicový oblouk. Jasná známka degenerace! Doktorka však neváhala ani vteřinu a rychle mu šoupla nějaká ta sedativa. Generál byl deportován na ošetřovnu. Mezitím jsme zpracovávali zajištěné vzorky a data získaná nedaleko řeky. Bylo zjištěno, že se v okolí nachází stopy po Minójské kultuře v podobě obrazců Býků. Nakonec jen několik z nás nahlásilo správný počet obrazců. Těmi byli čtyři nejzdatější jedinci: Sára, Tečka, Narciska a vojín Kuře. Z testů doktorky Freiserové bylo zjištěno, že virus se živí takzvaným histaminem, který je běžně přítomen v potravě. Pro další testy jsme tedy vzali pipety a vydali se urychleně sbírat částečky histaminu. Bylo to velmi krkolomné, jelikož to byla zkouška nejen výdrže, ale i objemu našich plic. Práce přináší ovoce a doktorka konečně s úsměvem přináší dobré zprávy. Existuje lék! Je však potřeba ho namíchat. A tak se opět ocitáme v laboratoři a snažíme se namíchat tento léčivý koktejl. A tak nesouce pipety běháme od roztoku ku roztoku a mícháme po kapkách lék jenž by zachránil nejen nás, ale místní obyvatele označované často jako "nečisté". Lék byl hotov! Tento večer za zvuku kytary a pěveckého umu našich kamarádů oslavujeme. Usínáme zmoženi po dlouhém a namáhavém dni tak rychle, že by to k nám ani Večerníček nestihl.

Poslední ráno balíme stanoviště a posilněni snídaní připravujeme uspávací šipky, které způsobí postřelenému vyhladovění mikrobu a tudíž i vyléčení nákazy. Jako na zavolanou! Propukla invaze a ze všech stran přicházejí postižení rodičové, ale i kapitánové a pokouší se nás napadat. Přesně mířenými střelami uspáváme všechny nakažené a už jen čekáme až se proberou a zmizí jim to huňaté obočí. Krize zažehnána s poslední ranou a my rychle vyrážíme pro SGrafty a těšíme se domů zpět na Zemi. Snad vyšší moc, snad konstelace hvězd...cesta byla krkolomnější a náročnější snad každou minutou. Voda jakoby před námi mizela a tak se ze silnějších jedinců staly nové pohony pro naše SGrafty. Však proč si nevyzkoušet řeku projít pěšky. Vodu sjíždí na lodi přece každý! Každá mince má však i svůj rub a líc a tak nám tuto strastiplnou cestu občas zpříjemňují naše děvčata třeba tím, že se nechají zvrhnout do vody a pak půdobí syndromem mokré myši. Dost legrace! Rychle zdolat řeku a tradá domů! Naše spálená záda či propečené zadečky už touží po trošce stínu. Opouštíme tuto planetu s pocitem dobře odvedené práce! Tak zase AHÓj příště.


Piziz
2017-06-11
počet zobrazení: 1637
Fotky
První porada
První porada
Ebbidoská kartuše
Ebbidoská kartuše
Hlavně to nezapomenout!
Hlavně to nezapomenout!
Ta ruka nebyla naše.
Ta ruka nebyla naše.
Nepotopitelná
Nepotopitelná
Mám pádlo!
Mám pádlo!
Před naloděním
Před naloděním
Máme pádla!
Máme pádla!
My je taky máme!
My je taky máme!
Aktivace brány...
Aktivace brány...
Jako po másle!
Jako po másle!
Zdoláváme jez..
Zdoláváme jez..
Ahoj
Ahoj
Neutopitelní!
Neutopitelní!
Dokonalá...
Dokonalá...
Voják přes palubu!
Voják přes palubu!
Tři citróny
Tři citróny
Kamenný Přívoz
Kamenný Přívoz
Pádluju!
Pádluju!
Pozor, vyletí ptáček!
Pozor, vyletí ptáček!
Vezmeme je z prava!
Vezmeme je z prava!
Co jsi říkala?
Co jsi říkala?
Fotomontáž...
Fotomontáž...
Yahuuu!
Yahuuu!
Psi přes palubu!
Psi přes palubu!
Zamyšlení...
Zamyšlení...
Voda vodička
Voda vodička
Pozdrav z vody!
Pozdrav z vody!
Útok
Útok "Nečistých"
První testy viru!
První testy viru!
Infikovaný!
Infikovaný!
Histamin
Histamin
Histamin
Histamin
Histamin
Histamin
Mícháme lék!
Mícháme lék!
Kapka za kapkou
Kapka za kapkou
Hledáme přísady
Hledáme přísady
Večer u ohně
Večer u ohně
Na obzoru jez!
Na obzoru jez!
Ahóóój!
Ahóóój!
Rodinné foto...
Rodinné foto...
Nečekaně..
Nečekaně..
Ahóóój!
Ahóóój!
Závěrem..
Závěrem..
A to je konec.
A to je konec.

[Promítnout fotky]
Související články
S tímto článkem zatím jiný článek nesouvisí
Související soubory
Komentáře k článku


Jméno
Heslo
Bez hesla (Totožnost nebude ověřena)

Komentář:09-F9-11-02-9D-74-E3-5B-D8-41-56-C5-63-56-88-C0