Kocháme se výhledem
Kocháme se výhledem
Zpět na začátek
Bodování
Hledat ve fotkách
Všechny články
Přihlásit se
PŘIHLÁŠKA zima 2022
PŘIHLÁŠKA léto 2021
Trackables
Příměstský tábor 2021
Jak bylo na .. Džbáně a Třeboci
Jak bylo na .. Jenčově a Vysokém vrchu
Jak bylo na .. Helfáči na Kladně
Jak bylo na .. Borůvce
Žádné akce

Oddíl sponzorují:
Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Petr Malát
2002-2010


Jak bylo na .. Helfáči na Kladně

Pondělí-Pizíz: Hledal jsem na Kladně místa, na která bych mohl naroubovat Helfáč a chtěl jsem na Hrad přijet. Využil jsem k tomu platformu známou z geocachingu, wherigo hru a díky výpravě pronikl částečně do tajů programování této hry. Bál jsem se, jak Panďata zvládnou instalaci aplikace a nahrát do ní hru, potažmo se naučit ji ovládat. Po publikaci jsem vyrazil číhat na start, abych případně pomohl .. a byť jsem se tam se spoustou Panďat potkal, všichni tak zhruba věděli co a jak a kudy kam. Z parkoviště u sleťáku, které reprezentovalo domov se šlo na odjezd ke klubovně, pak na parkoviště do Rašovic a na Hrad. ( máme jen zámek, no co se dá dělat ) Tam už nás vítal Míra a řekl, že máme spát ve věži. Tak jsme se vydali na schody a po návratu k ohništi nás čekala ještě cesta pro vodu a pak pro dříví. U toho jsme potkali Nigela a výprava mohla začít. Já potkal kromě vlastních dětí a Kubíka, ještě Kuře se Sárou, Fandu a Čárku .. měl jsem radost, že se na cestu na Hrádek vydali i Janička s Julčou, i když ty jsem už nepotkal. Každopádně jsme na Hrádku a můžeme dál ..

Úterý-Romča: Dnes máme úterý a my se rozhodli, že si vyjdeme na výlet než dřepět ve srubu ???? Dopoledne nás sice zdržel déšť, ale po obědě už jsme dostali první šifru, která nás vyslala k cíli našeho výletu. Někdo se vydal pěšky a někdo kolmo. Cestou skrz Jumanji jsme potkali fotopasti a tak jsme se museli lehce přizpůsobit, ale zvládli jsme to levou zadní. Když jsme došli k Mohyle, našli jsme další šifru, která nás odkázala na další šifry! Ale co, nejspíš se nám budou hodit a tak je potřeba trénovat a trénovat… Tak snad jsme dnes potrénovali dost…

Středa-Veverka: Tak jako každý rok, i ten letošní jsme vyrazili na výšlap po okolí „Helfenburku“. První stopy nás vedly ke kapličce na nám. Jana Opletala. Dle indicie jsme hledali krabičku v okolí do 1m od kapličky. Všichni jsme pak následně luštili vzkaz v morseovce, který zněl: „Tam, kde modré je nebe, tudy cesta pod návsí vede.“ Malou nápovědou bylo i: „….. je dobrá“ a domeček s číslem popisným 906. Všichni zdárně rozluštili a vydali se po modré směrem z Kladna/Helfenburku, pod viadukt až na rozcestí. Zde nás další fotka naváděla hledat kolem břízy, která se tyčila nad rozcestím. Dalším úkolem bylo najít a spočítat všechny Pandičky, co měli mašličky a zapsat si všechna jména: Julča, Veverka, Čárka, Kája, Kačka, Kuře, Sabča, Sára – bylo jich tedy osm! Kdo splnil úkol vyrazil dál po modré, jelikož nám nic nenapovídalo, že bychom měli jít jinam. Jediný Fanda přejel rozcestí a musel se vracet, modrou však následně věděl. Další rozcestí a tentokrát trojitý buk. Zpráva v krabičce mluvila jasně: „Před tebou se řeka skrývá, lodní uzel štěstí mývá. Uvaž rychle nedbej času, za řekou již potkáš trasu.“ Lodní uzel uvázat, vyfotit a pak najít rychle růžovou za silnicí. I to se většině povedlo. Čárka trochu tápala s barvou trasy, ale nakonec ji také našla. Fáborky nás pak vedly po obvodu lesa až na Plůtek, kousek od Doks… Předposlední nápovědou bylo několik stromů prorostlých do sebe. Krabička byla dobře schovaná a jistě to trošičku času zabralo, ji najít. Daleko horší však bylo to, co skrývala… : „Vyděs zvíře obličejem, vyfoť to a zmiz však honem. Helfáč cestu dobře zná, kam však vede růžová? 1000 rad a 1000 cest, kdo ví tak odpověz.“ Děsivé fotky nebyly až takový problém, Panďátka byla doslova hrůůůůzostrašná! Ale kam vedla růžová věděla nakonec jen Romča. Nápovědou byl konec této trasy, který vedl ke skalám a zároveň k poslední krabičce. „Padla tma a kolem vlci. Světlo ochrání tě od zlé moci. Najdi sirky, zapal oheň, vyfoť se a rychlé sbohem.“ Zde nutno podotknout, že zapálit oheň neznamená zapálit sirku…. Bohužel, zde všichni nesplnili. Ovšem ti, co splnili, tak si s tím krásně poradili. Opět nutno zmínit Čárku, která i přes své zdržení a skutečně padlou tmu, oheň ve ztížených podmínkách zapálila a úkol splnila. Co zbývá dodat? Odpověď na otázku, kam vedla růžová, že? Přemýšlejte…kam jsme chodili z Helfenburku na skály….1000 rad…. ? Ano, byl to Tisícák!

Čtvrtek-Kachna: Čtvrteční den byl spíše sportovní, než procházkový a klidný. Začátek naší cesty byl na diskgolfovém hřišti, který se nachází hned vedle hřbitovů. Samozřejmě to nebylo tak jednoduché a museli jsme si napřed najít zprávu, kde jsme se dozvěděli něco více. Nejen, že jsme si zaházeli na koše, ale čekalo nás pár úkolů, mezi jednotlivými stanovišti. Samozřejmě jsme pořídili i pár krásných fotek či videí. Musím podotknout, že někdo byl opravdu kreativní. Místo létajícího talíře měli misku na jídlo. Ale pokud to létá, tak se to počítá. U posledního koše nás čekal další vzkaz. Ten nebyl tak blízko jako ten první, ale najít se dal poměrně lehce. Nacházel se v závoře, ke které vedla krásná cesta. Tam jsme se dočetli informace ohledně dalšího úkolu. Měli jsme dojít na místní hřbitov a u malé břízy najít vzkaz. Někdo to měl těžší, protože jim tam v cestě bránila osoba u břízy, proto se našlo i jiné řešení a za úkol jsme si měli vyfotit opravdu vážnou fotku. Ale byli jsme šikovní a i takové překážky jsme nakonec zvládli s přehledem a dokázali jsme vymyslet i jiné řešení pro splnění. Nacházel se tam i další vzkaz, ale ten nám toho ovšem moc neprozradil, ale po splnění jsme dostali zprávu, kam dál. Čekala nás menší procházka až na Ostrovec k jednomu pomníku, kde jsme si též měli udělat fotku. Po prohlídnutí a zjištění, proč ten pomník vznikl, jsme dostali pokyn, abychom se pomalu vrátili zpátky „na hrad“, kde nás čekalo teplíčko našich spacáků a samozřejmě i formulářek, kam jsme museli vyplnit naše postřehy ohledně toho, jak si všímáme okolí a pamatujeme si, co nám bylo napsáno. A tím čtvrteční den skončil. Všichni jsme se pomalu vydali do hajan, abychom mohli nabrat síly na poslední den naší výpravy.

Pátek-Viky: V pátek jsme náš posledním den individuální výpravy začali u Bažantnického lesa na Kladně, kde na nás čekala virtuální trasa z hradu na vlak. Po cestě jsme si procvičili vnímání okolí a samozřejmě došlo i na poznávačku. I přesto, že nás cesta občas hnala přes křoví, jsme dorazili na nádraží do „Úštěku“, kde záhadně místo vlaků jezdily autobusy. Na konec už jsme jen poslali body a mohlo se jít domů.


Redakce
2020-11-05
počet zobrazení: 1772
Fotky
Lodní uzel
Lodní uzel
Vláček Mayrau
Vláček Mayrau
Na kládách
Na kládách
Luštíme
Luštíme
Jumanji v ruce
Jumanji v ruce
Drsoňka
Drsoňka
Rozdělání ohně
Rozdělání ohně
Golfík
Golfík
Slepá podavačka
Slepá podavačka
V křoví
V křoví
Selský rod na K
Selský rod na K
Na památku
Na památku
Na věži Helfáče na Kladně
Na věži Helfáče na Kladně
Další kus skládanky
Další kus skládanky
Jak vystrašit psa
Jak vystrašit psa
Krasavec
Krasavec
Fialová to může být
Fialová to může být
Ještě kousek
Ještě kousek
Jumanji
Jumanji
Sirky nebo mobil?
Sirky nebo mobil?
Drž se, Eli, drž se :-)
Drž se, Eli, drž se :-)
Číhaná
Číhaná
Kolista
Kolista
Ladnost na stromě
Ladnost na stromě
Objímání
Objímání
Podpora
Podpora
Úsměváček
Úsměváček
Taneček
Taneček
Koloběžka
Koloběžka
Opice
Opice
Maskovaný
Maskovaný
Dámička
Dámička
Rodinka na věži
Rodinka na věži
1+2
1+2
Pozice po hodu
Pozice po hodu
Trochu ninja trénink
Trochu ninja trénink
Budeme házet
Budeme házet
Talíře na hlavě
Talíře na hlavě
Letí krásně
Letí krásně
Přísné výrazy
Přísné výrazy

[Promítnout fotky]
Související články
S tímto článkem zatím jiný článek nesouvisí
Související soubory
Komentáře k článku


Jméno
Heslo
Bez hesla (Totožnost nebude ověřena)

Komentář:09-F9-11-02-9D-74-E3-5B-D8-41-56-C5-63-56-88-C0