Dračí vejce
Dračí vejce
Zpět na začátek
Bodování
Hledat ve fotkách
Všechny články
Přihlásit se
PŘIHLÁŠKA zima 2021
PŘIHLÁŠKA léto 2021
Trackables
Příměstský tábor 2021
Jak bylo na .. Džbáně a Třeboci
Jak bylo na .. Jenčově a Vysokém vrchu
Jak bylo na .. Helfáči na Kladně
Jak bylo na .. Borůvce
Helfáč na Helfáči
26.10.2021 17:00 - 31.10.2021 16:45
loni Helfáč na Kladně, letos pěkně na živo

Jedou:
Julča
Kulík
Kačka
Kája
Pavlínka
Sabča
Fanda
Janička

Nejedou:
Jenda

Nevyjadrili se:
Anička
Emma
Juliana
Šíma
Noel
Eliška
Petrox
Karolína
Klárka
Vendy
Natálka
Ludva
Barča H.
Čárka
Franta


Oddíl sponzorují:
Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Petr Malát
2002-2010


Pidi Amazing Race

Plán byl takový, že během dne budeme závodit (vzpomínat, jaké to je hrát si – současně tak zjišťovat, jaké hry jsou fajn a jaké ne) a po večerech přemýšlet a tvořit… No, a aby nás nic na Kladně a v Praze nerozptylovalo, vyjeli jsme na víkend mimo. Cíl cesty nebyl předem znám, dozvěděli jsme se to až z jízdenky, kterou jsme dostali na srazu na hlavním nádraží v Praze. Takže poté, co jsme se na nádraží sešli v počtu 6 osob (Anča, Romča, Sofka, Jakub, Kolombo a Kája od Anči), vyrazili jsme směr Brno, kde nás na nádraží vyzvedl Pizíz a dovezl nás do bytečku, kde strávíme tento víkend – alespoň v noci :). Vzhledem k tomu, že jsme se do Brna dostali až někdy kolem jedenácté večer, akorát jsme se najedli a šli spát.

Ráno nás čekala první obálka, z níž jsme se dozvěděli, že náplní víkendové hry bude jakýsi Pidi Amazing Race. Rozdělili jsme se do dvojic (Anča a Kája, Sofka a Jakub, Romča a Colombo) a vyrazili podle instrukcí do města. Měli jsme nalézt náměstí Svobody a tam u velké kašny osobu, která nám bude ochotna dát další obálku. Jistá Monika nám nakonec obálku s úkolem dala – jeden z dvojice měl co nejrychleji splnit několik dílčích úkolečků: 1. někoho přemluvit, aby mu dal pusu na tvář; 2. získat tři vizitky; 3. s několika lidmi udělat mexickou vlnu a 4. nechat si namalovat knír. Po splnění jsme obdrželi další obálku a možnost vybrat si z dvou dalších úkolů. Buď vyhledávat knihy v knihovně podle indicií anebo překreslovat tuší obrázek v kavárně Air a při kreslení vypít „tuplák“ kofoly (to je litr, kdo to neví ;) ). Dvě dvojice utíkaly do kavárny, kde od číšníka dostaly tuš, inkoust, originál obrázek a kofolu. Romča s Colombem se vydali do knihovny poměrně hodně obtěžovat slečnu na informacích a hledat v knihách papírky. Po splnění těchto úkolů, jsme měli nalézt Centrum pro rodinu a sociální péči v Obchodním domě Klášter, kde jsme dostali oběd. Po jídle jsme se rozběhli opět plnit další úkol – tentokrát vytírat chodbu v domě na ulici Kotlářská. Poté, co byly schody perfektně čisté (zkouška čistoty byla provedena bílým ubrouskem), jsme vyrazili hledat Špilberk. Kdyby Ketka a Pizíz věděli, že bude největší problém najít hrad, který je vidět snad ze všech míst v Brně, už by nevymýšleli další úkoly. Nicméně to nevěděli, takže nás na hradě, čekal opět výběr ze dvou úkolů. Buď si na velkém nádvoří poslechnout zvonkohru a pak na housle vybrnkat Ovčáky, anebo v parku u hradu v altánku se podívat na taneční sestavu a zatančit ji taky. Oba úkoly byly opravdu těžké, ale nakonec jsme to zvládly – máte děti přeci šikovné instruktory :)... Tak jsme získaly poslední obálku dnešního dne, podle které jsme měli „valit šalinou na prýgl“. Jinými slovy, jet tramvají na přehradu, kde už na nás čekal Pizíz a Lenkou a holčičkami a kde také byl cíl dneška. Pak jsme už jen dojeli na byt, Kája nám udělal výbornou večeři, my vymysleli herní plán na nový školní rok a pak šli spinkat.

V neděli ráno jsme se zabalili, dali věci do auta a obdrželi další obálku. Tentokrát jsme z bytu měli vyrazit směr hvězdárna, kde nám jistá Anička dala další obálku s úkoly. Buď vyplňovat testy (něco jako IQ testy) anebo jít před Městské divadlo hrát poker. Další obálka nás dovedla do nákupního centra Olympie, kde jsme hledali někoho v tričku organizace, v níž jsme včera obědvali. Tam jsme dostali předposlední obálku s úkolem – přeložit poměrně dlouhý text písničky, jež je celá v „hantecu“ – ani jsme nevěřili, že většina lidí tu nebyla z Brna, takže to moc nešlo. Nicméně i tento úkol jsme zvládli a dostal jsme poslední obálku, podle které jsme měli už jen nalézt Pizíze s Lenkou a vyhrát :).. Jako první vše splnila Anča s Kájou, druzí byli Romča s Colombem a Sofka s Jakubem skončili třetí. Po obědě jsme sedli na vlak a odjeli zpět do Prahy a Kladna.

Ještě bych ráda poděkovala všem Brňákům, kteří pomáhali s přípravou a uskutečněním akce ;)


ketka
2010-10-24
počet zobrazení: 1614
Fotky
Knír
Knír
Mexická vlna
Mexická vlna
Pusa na tvář
Pusa na tvář
Kreslení v Air Café
Kreslení v Air Café
Domečky
Domečky
Tuplák
Tuplák
Na obědě
Na obědě
Na Špilasu
Na Špilasu
Altánek
Altánek
U Špilberku
U Špilberku
Hledej 10 rozdílů
Hledej 10 rozdílů
Akce hasiči
Akce hasiči
Šnek v tričku
Šnek v tričku
Výstava aut
Výstava aut
Takový chcu :)
Takový chcu :)
Výcvik hasičů
Výcvik hasičů
V tunelu
V tunelu
Stříkej!!!
Stříkej!!!
Zas někdo v tunelu
Zas někdo v tunelu
Holky hasičky
Holky hasičky
Rodinka :)
Rodinka :)
Hasiči
Hasiči
Překlad hantecu
Překlad hantecu
Společná na závěr
Společná na závěr

[Promítnout fotky]
Související články
S tímto článkem zatím jiný článek nesouvisí
Související soubory
Komentáře k článku
24.10.2010 22:04 Piziz Jo, akcička se líbila, doufám, že se někdo nezastydí a napíše ještě svůj článek, třeb az pohledu soutěžících :) A taky už se těšim na další dospěláckou výpravu v režii Káji a Anči :)
1.11.2010 19:04 Romča Za soutežící staci rict par slov.... Super super a vic nez super.... :o) tesim se na dlasi akcicku 100%.... :-D


Jméno
Heslo
Bez hesla (Totožnost nebude ověřena)

Komentář:09-F9-11-02-9D-74-E3-5B-D8-41-56-C5-63-56-88-C0