Dobrota
Dobrota
Zpět na začátek
Bodování
Hledat ve fotkách
Všechny články
Přihlásit se
PŘIHLÁŠKA zima 2021
PŘIHLÁŠKA léto 2021
Trackables
Příměstský tábor 2021
Jak bylo na .. Džbáně a Třeboci
Jak bylo na .. Jenčově a Vysokém vrchu
Jak bylo na .. Helfáči na Kladně
Jak bylo na .. Borůvce
Helfáč na Helfáči
26.10.2021 17:00 - 31.10.2021 16:45
loni Helfáč na Kladně, letos pěkně na živo

Jedou:
Julča
Kulík
Kačka
Kája
Pavlínka
Sabča
Fanda
Janička

Nejedou:
Jenda

Nevyjadrili se:
Anička
Emma
Juliana
Šíma
Noel
Eliška
Petrox
Karolína
Klárka
Vendy
Natálka
Ludva
Barča H.
Čárka
Franta


Oddíl sponzorují:
Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Petr Malát
2002-2010


Hory 2015

Hory 2015

Máme tady třetí den po vysvědčení a rovnou nám navazují jarní prázdniny, tak že si je jako obvykle vyrážíme užít do Jestřebích hor do Radvanic. Sešli jsme se na tradičním místě, naložili věci a vyrazili směr Radvanice, někteří jeli a autem a někdo vlakem. Ti kteří jeli autem přišli o hry ve vlaku. Protože jsme pořád ve knížce Harry Potter prožíváme příběh a hrajeme tematické hry. Hermiona je zkamenělá, tak že se vcítime do její role a ve vlaku si hrajeme na zkameněliny. Také jsme ve vlaku vymýšleli pohádku. Napadli nás opravdu super příběhy jako třeba O rodině z jídla nebo Duhulce. Při krásné ubíhající cestě k nam přistoupila další členka Vendulka ,tak nás i s dětmi v autě bylo 24. Pak už jsme jen dojeli do Radvanic a dorazili do pensionu a v kompletní sestavě šli na oběd ke kterému byla omáčka s knedlíkem. Po vybalení věcí, jdeme obhlednout náš terén kde budeme čtyři dny svišti na lyžich. Sněhu bylo akorát a dokonce ho bylo, tak že jsme si mohli na zasněžené louce zahrát eskymáckou honičku a také bitvu. Vrátili jsme se zpět na pension, snědli večeři a šli si zahrát seznamovací hry na společenku. Nemohla chybět placaná se jmény a další. Už jsme byli unaveni, tak že umýt zuby a do nových postýlek..

Pondělí Máme tu první lyžovačku. Rychle nasnídat a hurá na svah. Pro spoustu znás to byla premiéra, to šli jsme na to pomalu, ale jistě ;) Ostatní jezdci se také rozjížděli na malé sjezdovce. Letos nám přibyli i snowboarďáci. Ty se učili základy na malé sjezdovce. První stání na lyžích bylo vysilující, tak že nám oběd přišel k chuti a poledni klid také. Po polednim klidu zase plní sil pokračujeme v lyžování. Začátečníci na malé sjezdovce a pokročilí už jezdí na velké. Jezdili jsme az do čtyř hodin. Po cestě do pensionu jsme si zahráli rybičky rybičky a pokračovali zkratkou az dolů. U pensionu jsme si vyndali lyžáky a dali je sušit. Pote byla večeře a hry ve společenské místnosti. Na zahřátí jsme si dali všemi moc oblíbenou a a známou hru kompot. Pak uz jsme pokračovali v Harry Potterovi čekal nás úkol přemluvit Zlatoslava Lockharta, aby snami šel do tajemné komnaty. Dávali jsme mu zajimave a lákavé nabídky jako třeba česání vlasů, stlaní postele atd. nakonec si vybral nabídku Nebelvíru. Další hra byla naléhavý rozhovor s Uršulou. My hráli hru ahoj popo popo. Po téhle hře jsme se šli koupat a spát.

Úterý Dnes nás čeká druhé celodenní lyzovačka. Takže jsme se nasnidali výborných rohlíku a kuliček oblékli se a vrazlili na svah. V půlce jsme si zašli do bufetu na párek a limču a pak pokračovali v lyžování, až do oběda ke kterému byla znojemská omáčka. Pak byl poledni klid a po něm jsme se opět vydali lyžovat. Začátečníci se učili na malé sjezovce, zkušení a pokročilí na velké. Ve čtyři hodiny lyžování skončilo a my se vydali na pension a po cestě jsme si zahráli přetlačovanou a koulovali jsme, až jsme po chvíli dorazili celý mokrý na pension převlékli se a šli na večeři. Večeře byla zajímavá měli jsme řízek zelí a houslový knedlík i když jsme na to všichni koukali s údivem všem to moc chutnalo. A teď nás čekali hry v společence. Prví hra byla opravdu zábavná zády k sobě se postavili dvě židle, pod ně se natáhl provázek a my jsme si na ně po dvojicích sedali a vždy objehli ty židle a soutěžilo se kdo první chytne provázek. Další hra byla v kroužku, každý dostal jede druh z karet ty Verča potom vytahovala a vždy se ten druh posunul o židli vedle, vyhrál ten kdo byl opět na svém místě. Teď už hra k Harry Potterovi musíme si vymslet svoji vlastní řeč a přeložit do ni každý větu.Každá družina to zvládla a po teto hře, už jsme si jen vyčistili zuby a šly spát.????????

Středa Dnes nás nečeká tradiční den s lyžováním ale máme tady třetí den a to se nelyžuje. Nasnídali jsme se a šly do společenky poslouchat pravidla dopolední hry. Po Radvanicích byly rozmístěny čárové a QR kódy. Každá družina mela telefon s čtečkou. Dostali jsme papírek s místem kde startuje, vzali si potřebné věci a žačla hra. Bylo deset stanovišť s úkoly jako třeba vyrobit hada z gumových žížalek nebo navleknout jehlu v rukavicich. Oběd ukončil tuto hru a po polednim klidu jsme si řekli výsledky a poměrili kdo spletl nejdelšího hada z želé. Potom jsme vyrazili na procházku k nové rozhledně. Po cestě jsme narazili na vojenský bunkr, tam nám Ševan udělal prohlídku. Pak jsme ještě chvílí pokračovali do kopce, až jsme došli ke krásné rozhledně na ní jsme našli kešku a podívali se na naší sjezdovku z dálky. Čas utíkal jako voda, tak že jsme se vydali zpět do pensionu. Protože rozhledně to bylo skoro pořad do kopce tak jsme toho využili a když to šlo jeli jsme po zadku ?. Za tmy jsme dorazili pod sjezdovku, kterou zrovna zasněžovali. Chvíli jsme se dívali a pak šli na večeři . Po večeři jsme hráli hru přeskoč sám sebe. Poté byly na chodbě rozmístěny papírky my jsme je běhali sbírat a měli jsme za úkol najít na papírku hada. Chvíli nám to trvalo protože papírky byli čisté a jen na čtyřech byl vyrytý had. Ve hře odpoledne jsme si našli ponožku a nevěděli jsme proč a co s ní ,až pak nám Sofka vysvětlila, že je to na hru kdo do ní dostane vice věcí byl to Zmijozel. Pak jsme si dali ještě jedno hru kompot a šly spát zítra zase lyžování.

Čtvrtek Ráno jsme vstali šli na kuličkovou a rohlíkovou snídani. Pak se oblékli a s přestávkou na oběd a posledním klidem jsme lyžovali a zdokonalovali se, až do večeře ke které byla Čína. Po večeři jsme hráli hru opět na téma Harry Potter. Udělali jsme si dvojice a každá dostal telefoní číslo a úkol byl co nejrychleji sehnat seznam všech. Ron telefonuje Harrymu, tak že naší další hrou je text který bude jen jednou řečený napsat co nejpřesněji. Poslední hra před spaním byla opravdu zábavná všechny naše boty se dali do prostřed kruhu zhaslo se a museli jsme si najít svoje boty. Když měl každý svoje boty odťapkali jsme si to vyčistit zuby a spinkat.

Pátek V pátek jsme zas tradičně lyžovali s přestávkou na oběd az do večeře. Někteří co se učili lyžovat už jezdili na velké sjezdovce dokonce i Kája s Kačkoua, snowboarďáci. Po večeři tradiční program hry ve společence . Harry si v knížce balí kufr tak i my samozřejmě s ním. Dostali jsme seznam věcí a museli jsme s je co nejrychleji sbalit a poté s tím kufrem běžet opičí dráhu. Ostatní hry už byly tradiční a po nich jsme se šly vykoupat a spát.

Sobota Prázdniny nám utíkají jako voda a máme tady poslední den s lyžováním .Všichni jsme zdatně zdolávali velkou sjezdovku. Po obědě jsme opět jezdili pak , už jsme si sjeli poslední jízdu ,kterou jsme si užili, ti co měli půjčené lyže šli je vracet a ti kteří měli vlastní jeli na lyžích až do pensionu. Tam jsme si uklidili lyže a boty a šly na poslední večeři. Následovali hry ve společene sedli jsme si do kruhu kruhu a hráli hru pravda nebo lež. Protože se Harry v autobuse předstírá za Nevilla. Další hra je Zuzky oblíbená, ale nevím jesltli ji bavila i tady v místnosti když tu neměla antistresovou trávu ta hra je orel letí na.... Pak jsme si ještě dali soutěž v pinkaní míčkem na pálce a šly spát.

Tak a poslední den je tu už nás čeká jen balení a balení. Vyklidili jsme si pokoje odnesli věci do aut. Poté byl ještě oběd a pak už jsme se vydali na cestu domů. Děkujeme za krásné hory a příští rok znovu ;))


redakce
2015-02-23
počet zobrazení: 1620
Fotky
Nápis ve sněhu
Nápis ve sněhu
Eskymácká honička
Eskymácká honička
Řízená koulovačka
Řízená koulovačka
Kočička
Kočička
Najdi si přezuvky
Najdi si přezuvky
Takže zařadit
Takže zařadit
Ti snowboardisti
Ti snowboardisti
Modní přehlídka
Modní přehlídka
Hmm, masáž
Hmm, masáž
QR kody v akci
QR kody v akci
Poslepu kruh
Poslepu kruh
Navléct jehlu
Navléct jehlu
Vázání hada
Vázání hada
Klouzání
Klouzání
Hip hap hop
Hip hap hop
Čekám na signál
Čekám na signál
Tangram
Tangram
Zahnáni do kouta
Zahnáni do kouta
Florbal s koštětem
Florbal s koštětem
Góóól
Góóól
Jen se trefit
Jen se trefit
Výuka
Výuka
A to jsou moje hůlky
A to jsou moje hůlky
To jsou draci
To jsou draci
Jezdíme
Jezdíme
Pořád jezdíme
Pořád jezdíme
Nasadit a jet
Nasadit a jet
Letadla
Letadla
Dobbyho ponožka
Dobbyho ponožka
Kukadla
Kukadla
Věci z ponožky
Věci z ponožky
Pandě jak má být
Pandě jak má být
Na vleku
Na vleku
A výstup z vleku
A výstup z vleku
Tunel
Tunel
Na velikosti nezáleží
Na velikosti nezáleží
Ne velké sjezdovce
Ne velké sjezdovce
Všichni najednou
Všichni najednou
A takhle to dopadá..
A takhle to dopadá..
Obouvání/zouvání
Obouvání/zouvání
Přežily jsme
Přežily jsme
Cesta ze svahu
Cesta ze svahu
A sklonit hlavy...
A sklonit hlavy...
Asi ti upadlo tělo či co :-)
Asi ti upadlo tělo či co :-)
Sněhová idylka
Sněhová idylka
A po zádech je to nej
A po zádech je to nej
Skluzavka
Skluzavka
Běh po sněhu
Běh po sněhu
Že by carving
Že by carving
Dlouhý had
Dlouhý had
Klasické kupé
Klasické kupé
Společná těch do vlaku :-)
Společná těch do vlaku :-)

[Promítnout fotky]
Související články
S tímto článkem zatím jiný článek nesouvisí
Související soubory
Komentáře k článku


Jméno
Heslo
Bez hesla (Totožnost nebude ověřena)

Komentář:09-F9-11-02-9D-74-E3-5B-D8-41-56-C5-63-56-88-C0