Začíná pršet...
Začíná pršet...
Zpět na začátek
Bodování
Hledat ve fotkách
Všechny články
Přihlásit se
PŘIHLÁŠKA zima 2021
PŘIHLÁŠKA léto 2021
Trackables
Příměstský tábor 2021
Jak bylo na .. Džbáně a Třeboci
Jak bylo na .. Jenčově a Vysokém vrchu
Jak bylo na .. Helfáči na Kladně
Jak bylo na .. Borůvce
Helfáč na Helfáči
26.10.2021 17:00 - 31.10.2021 16:45
loni Helfáč na Kladně, letos pěkně na živo

Jedou:
Julča
Kulík
Kačka
Kája
Pavlínka
Sabča
Fanda
Janička

Nejedou:
Jenda

Nevyjadrili se:
Anička
Emma
Juliana
Šíma
Noel
Eliška
Petrox
Karolína
Klárka
Vendy
Natálka
Ludva
Barča H.
Čárka
Franta


Oddíl sponzorují:
Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Petr Malát
2002-2010


Konec Dračímu Doupěti

Libušín, místo, kde nám skoro nikdy není přáno pěkné počasí.

Je pátek půl šesté a začíná se nám to sjíždět. Děti jsou nadšené, že se zase vidí a na celý víkend dávají sbohem svým rodičům. Sedají si do kroužku a začínají klábosit. Čas běží a máme tu všechny děti. Hurá na rozdělení do pokojů. Holky pokoj vlevo, kluci ten vpravo, tak zní povely. Člen klučicí party je zmaten a i s batohem a věcmi na spáni si to štráduje k holkám. Klasika, je přeci víkend. Na další hodinu jsou děti zabaveny různými hrami. Ocenění nejvtipnější hra večera získává Pepíčku pípni. Když Tomáš vydává zvuk jako 3leta holčička, všichni jsou zmatení a tipují, že sedí na mladé slečně. Omyl..právě sedíte na pořádném chlapovi, co vás máte svým líbezným hlasem.

Večeře, konečně jídlo. Dostáváme pořádnou porci brambor a sekané. Je to výborné a většina vedoucích si jde přidat. Někdo to sníst přeci musí. Dáváme si pauzu a snažíme se rozchodit přeplněné břicha. Následují další hry, a jelikož je už pozdě děti si jdou vyčistit zuby a spát. Pro vedoucí těžká práce děti utišit. Neviděly se přeci strašně dlouho a musí si povídat.

Sobota.. Nevěříme svým vlastním očím, venku je krásně. Sice zima, ale svítí nám sluníčko. Neuvěřitelné. K snídani dostáváme chleba s pomazánkovým máslem. Děti jsou vyhnány na čerstvý vzduch a po chvilce Klavídova povídání přichází děsivá čarodějnice. Bradavici přes půl obličeje, hůl a ohavný hábit. Ani nepozdravila baba jaga a už děti proklíná. Prý jsou figurky? Co to asi znamená. Člověče, nezlob se..děti se stávají herními figurkami a hody kostkou jsou nahrazeny stanovišti, kde musí splnit určitý úkol a dle správnosti provedení dostávají určitý počet bodů (hodnoty kostky). Jen se šestkou se smi nasadit nová figurka. Na stanovištích, která si děti náhodně vyberou na lístečku, jsou vedoucí. U Romči se hází kameny do kýble, DeeDee má pro děti menší rozcvičku, Anička (neříkej mi Andulo) má jakousi opičí dráhu, u Verči se hází ringo kroužky na kolik. Sofka má hlavolam v podobě čísel, Monča má šifry. Nic jednoduchého, ale děti to zvládají a hru po dvou hodinách dohrály. Kletba je zlomená.

Nastává oběd...výtečný guláš připravený naší jedinečnou kucharkou Lenkou.

Poledni klid..konečně chvilka pohodového odpočinku. Po hodince a půl flákání se děti znovu oblékají a schází se před budovou. Anička se snaží o chvilku pozornosti, aby mohla dětem něco říct. V tu chvíli znovu přichází čarodějnice. Jak to jen dělá. Děti jsou znovu proklety a nesmí mluvit jinak než verších. Pro jistotu nemluví vůbec. Jediný způsob, jak se odčarovat je v podobě lektvaru. Recept čarodějnice ztrácí při odchodu. Voda z libušínského jezírka, několik listů, bukvice, písek také od jezírka, vlasy všech prokletých. No humus, ale děti chtějí mluvit normálně a tak se po skupinkách společně s vedoucími vydávají na dlouhou cestu k jezeru. Nikdo vlastně neví, kde to je a když se děti ptají ve verších, je to zajímavé. Přes celý Libušín, do kopce, přes les a skopce. Cesta je bahnitá, ale za to krásné utíká. Jsme na místě, děti ponořují PET lahve do jezera. Mimochodem..ty lahve vzaly u popelnice, z tábora totiž nedostali nic k dispozici. Máme nasbíráno vše a vracíme se do tábora. Přichází část vaření lektvaru, ingredience jsou doneseny do kuchyně, kde se bude lektvar chystat. Jelikož vaření chvilku trvá jdeme si zahrát další hry. Na debily, plácanou a tak dále. Poté jsou děti po jednom vodeni do jídelny, kde musí vypít lektvar. Se zavázanýma očima dostávají do ruky kelímek s jakousi tekutinou, a když se mají napít Romča jim pod nosem přejíždí smradlavými tvarůžky. Děti váhají..proč by měli být něco, co tak hrozně smrdí? Každopádně většina dětí se premaha a kelímek do sebe vyklopí. Jaké to překvapení, že jde o chutnou malinovku. Následuje dokonalá hra zvaná pexeso. Není to takové to, které každý z nás dobře zná, jde o živé pexeso. Pár jedinců je odvedeno za dveře a ostatní vytvářejí dvojice, v kterých si domlouvají určitý symbol. Pak se promícháme a sedáme si na zem. Následuje otáčení "kartiček". Děti ta hra tak baví, že se za dveřmi vystřídají všichni, dokonce i vedoucí. Je konec a jde se na večeři. Langoše, zas tak hodný jsme být nemohli. Mňam. Po večeři následuje zahubení čarodějnice. Děti musí vymyslet zaříkadlo, kterým ji dokážou zahnat a zahubit. Pro zdokonalení atmosféry se zapalují svíce. Čarodějnice je přitáhnuta nějakou magií až k nám a po zakřičení zaříkadla od Romči jsou svíce sfouknuty a po čarodějnici zbyly jen boty. Večer je Pizíz tak hodný a hraje nám na kytaru, děti zpívají, co to dá a po dosažení určitě hodiny se odebírají do pokojů pro kartáček a pastu a jdou spát.

V neděli už počasí nezklamalo, lije jak z konve a děti jsou odsouzeny na hry uvnitř. Pokračuje se v Harry Potterovi. Bludiště, kresleni a vybarvování poháru poslepu a další záludnosti. K obědu dostáváme kuře na paprice a jde se uklízet. Zamést, vytřít, zavřít okna..nezdá se to, ale práce je spousta. Po úklidu se rozdávají DVD z tábora. Nakonec nám zbývá už jen tak hodinka do příjezdu rodičů a tak se hrají další hry. Vždy když se dělá něco zábavného, čas utíká rychleji. Než jsme se nadáli jsou tu první rodiče a posléze odjíždí i poslední dítě. Tím konci tábor po táboře.


Redakce
2016-01-12
počet zobrazení: 1634
Fotky
Stanoviště alfa
Stanoviště alfa
Člověče, nezlob se
Člověče, nezlob se
Hod do kýble
Hod do kýble
Klacky
Klacky
S čarodějnicí
S čarodějnicí
Mňamka
Mňamka
Večeře
Večeře
Večeře
Večeře
Nápoj Vypij mne
Nápoj Vypij mne
Nápoj před
Nápoj před
Nápoj po
Nápoj po
Tma
Tma

[Promítnout fotky]
Související články
S tímto článkem zatím jiný článek nesouvisí
Související soubory
Komentáře k článku


Jméno
Heslo
Bez hesla (Totožnost nebude ověřena)

Komentář:09-F9-11-02-9D-74-E3-5B-D8-41-56-C5-63-56-88-C0