No co je, nepálím to neboj
No co je, nepálím to neboj
Zpět na začátek
Bodování
Hledat ve fotkách
Všechny články
Přihlásit se
PŘIHLÁŠKA zima 2021
PŘIHLÁŠKA léto 2021
Trackables
Příměstský tábor 2021
Jak bylo na .. Džbáně a Třeboci
Jak bylo na .. Jenčově a Vysokém vrchu
Jak bylo na .. Helfáči na Kladně
Jak bylo na .. Borůvce
Helfáč na Helfáči
26.10.2021 17:00 - 31.10.2021 16:45
loni Helfáč na Kladně, letos pěkně na živo

Jedou:
Julča
Kulík
Kačka
Kája
Pavlínka
Sabča
Fanda
Janička

Nejedou:
Jenda

Nevyjadrili se:
Anička
Emma
Juliana
Šíma
Noel
Eliška
Petrox
Karolína
Klárka
Vendy
Natálka
Ludva
Barča H.
Čárka
Franta


Oddíl sponzorují:
Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Petr Malát
2002-2010


Po roce Vánoce, Vánoce přicházejí....

Vánoční výprava v letošním roce byla ve znamení změn a novinek. Velkou změnou byla změna lokace, základna v Manětíně nám byla letos zázemím pro vánoční výpravu. Navíc problém s autobusem, který skončil v servisu, takže krom změny místa ještě nastal problém s dopravou. Naštěstí se Soused, když nejel autobusem uvolil a vyrazil s námi Pizízovým autem a s ním Romča a náčelník našeho klubu – děda Holík ( dříve táta Holík ). A tak se vyrazilo směr Manětín. Teda možná Vám bylo divný, že Soused Pizízovým autem a Romča, která už aktivně u oddílu není. Pizíz s Ketkou toho času postávali pod jedním nejmenovaným stromem, který se chystali ozdobit sami sebou a Monča, další jediná dospělá účastnice výpravy, si užívala prodlouženou v tanečních. Ještě jednou musíme poděkovat Romče, že se ujala dopravy a pátečního večera. Pizíz s Ketkou s půlnocí naložili Monču a pindruše a mazali za ostatními do Manětína.

V osm ráno už byli všichni na nohou a mohlo se snídat. Paštiky s chlebem nastartovaly den a hurá na program. Jednotlivé koleje ve škole kouzel a čar v Bradavicích se postupně pokoušeli jako Harry vytáhnout loďku z vody řetězy. No byl to mazec, když se hlavně ti menší, lopotili s ukrutnou a vší silou se špalkem velkým jak „hovado“. Nakonec vše dobře dopadlo a na té loďce se mohlo frčet na ostrov pro medailonek. To se ukázalo být větším problémem než vysvobodit loďku. Medailonek nakonec nebylo tak jednoduché najít jak se zdálo a pak ještě horší bylo medailon dostat do své moci. 1,5 litru marcipánové kofoly a brčka na počet členů družiny bylo jasné co následovalo.

Po vybrčkování kofoly a vykrkání abecedy si Pandy odpočinuly od her u číny od Monči k obědu a pak po poledním klidu přípravou dříví a drobným úklidem. A ty nejmenší panďata našli a ozdobily stromeček. Jen nebyl v dosahu proudu, takže místo svíček stromeček rozzářily svítící tyčinky. Ale to až později večer. Každopádně odpoledne se neslo v podobném potterovském stylu až do večerních hodin, kdy se rozezněly koledy a na stůl se snesla štědrovečerní večeře. Po nacpání pupíků tradiční záležitost sbírání dárků, jejich šmelení a pantomimování, až na samotné rozbalování. A protože k Vánocům patří pohádky, tak na usnutí Panďata sledovala animovanou pohádku o tom, co se děje v dětské hlavě. A nejen dětské.

To co následovalo nedělního „rána“ ještě nikdy Pandy nezažily. Tím, jak byla budova uzavřená, vč. Okenic, komplet všechny děti spaly do půl desáté. Tím se nám neděle poměrně zkrátila, ale ty spokojené a vyspinkané tvářičky za to stály. K pozdní snídani bylo vánoční cukroví a pak už se zase venku dovádělo jako v Bradavicích. Například vydržet pod vodou když tam stáhli HP nemrtví nám pomohla známá hra Hututu, kterou poměrně zdatně nakonec managovali Kachna s Tomášem a Zuzkou. Největší oříšek nastal, když bylo potřeba medailon otevřít bez pomoci rukou. To se ale všem podařilo a byl nejvyšší čas oběda, balení a společné fotky před odjezdem.

Děkujeme opět Sousedovi, a nově Víťovi a Jitce za odvoz dětí na Kladno. Vánoční výprava skončila a musím říct, že přesto, že jsme byli v nezvyklém počtu vedoucíh, vše proběhlo v pohodě a bez problémů, pěkně jsme si užili celý víkend, i když již tradičně bez sněhu. Užívejte si rok 2016 a uvidíme se na další oddílové akci.


Redakce
2016-01-12
počet zobrazení: 1626
Fotky
V batohu
V batohu
Tahání loďky
Tahání loďky
Nový dopravní prostředek
Nový dopravní prostředek
Na loďce
Na loďce
Brčkování
Brčkování
Ještě trochu
Ještě trochu
Dřevo
Dřevo
Jen se trefit
Jen se trefit
Přeprava dřeva
Přeprava dřeva
Zdobení stromku
Zdobení stromku
Poslepu ve tmě
Poslepu ve tmě
Budoucí alkoholik?
Budoucí alkoholik?
U večeře
U večeře
Při světlech
Při světlech
Přípitek
Přípitek
Stromek
Stromek
Stromek ve tmě
Stromek ve tmě
Který dárek?
Který dárek?
Nádhera, že?
Nádhera, že?
U dárků
U dárků
Šála
Šála
Kachničky
Kachničky
Rozbalování dárků
Rozbalování dárků
Sliz
Sliz
Cukroví
Cukroví
Hu tu tu
Hu tu tu
Přetahování
Přetahování
Tahání řepy
Tahání řepy
Otvírání medailonku
Otvírání medailonku
Střelba prakem
Střelba prakem
Další řepa?
Další řepa?
Supermani
Supermani

[Promítnout fotky]
Související články
S tímto článkem zatím jiný článek nesouvisí
Související soubory
Komentáře k článku


Jméno
Heslo
Bez hesla (Totožnost nebude ověřena)

Komentář:09-F9-11-02-9D-74-E3-5B-D8-41-56-C5-63-56-88-C0