Asi tučňáci
Asi tučňáci
Zpět na začátek
Bodování
Hledat ve fotkách
Všechny články
Přihlásit se
PŘIHLÁŠKA zima 2021
PŘIHLÁŠKA léto 2021
Trackables
Příměstský tábor 2021
Jak bylo na .. Džbáně a Třeboci
Jak bylo na .. Jenčově a Vysokém vrchu
Jak bylo na .. Helfáči na Kladně
Jak bylo na .. Borůvce
Helfáč na Helfáči
26.10.2021 17:00 - 31.10.2021 16:45
loni Helfáč na Kladně, letos pěkně na živo

Jedou:
Jenda
Anička
Julča
Kulík
Noel
Klárka
Kačka
Kája
Pavlínka
Sabča
Fanda
Franta
Janička

Nejedou:
Eliška

Nevyjadrili se:
Emma
Juliana
Šíma
Petrox
Karolína
Vendy
Natálka
Ludva
Barča H.
Čárka


Oddíl sponzorují:
Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Petr Malát
2002-2010


Den 17

 

17. den

6. srpna 2007

 

Bylo by stereotypní říct, ľe nás vzbudil Pizíz svým „Umbaba“, ale realita je krutá. Se zalepenýma očima, zmrzlým tělem a ranní nedomrlou náladou jsme se vydali na soft-louku, kde jsme prodělali abnormálně dlouhou rozcvičku. Po návratu do tábora jsme se dozvěděli, ľe jiľ byl odpískán nástup na  snídani a „Háďata“ mají jiľ vyčištěna zubiska a čekají na nástupu. Tím pádem jsme klusem dobíhali do umývárky. Po vykonání hygieny jsme utvořili zástup a odešli na snídani. K snídani jsme dostali rohlík mazaný máslem a sypaný sýrem a teplý čaj. Po snídani jsme si začali „pakovat“, pro natvrdlejší balit, na naší poslední oficiální výpravu.

Balili jsme si tradiční věci jako je spacák, karimatka, věci na spaní, převlečení a pro ty, kterým tam zbylo ještě místo dostali „speciální bonus“, jídlo na výpravu. Pěškobusem jsme se vydali do ®lutic odkud jsme náhradní dopravou dojeli do Chyše. Z Chyše jsme jiľ pokračovali vlakem do Blatna, kde jsme přestoupili na směr ®ihle. Tam jsme posvačili Čoko-tatranky a pokračovali do Potvorova. Z Potvorova jsme šli pěšky skrz CKO do kopce na Borůvku. Po zaúkolování se několik, konkrétně 3-lidi, vykoupili z práce (mezi nimi jsem byl i já)). Při dostatečném mnoľství dřeva jsem já a Brko začali kuchtit oběd s pomocí (malou) do Čertíka, který se staral o oheň a od Krtka, který krájel chleba. No kuchtit, spíš ohřívat, měli jsme totiľ lecho s klobásou a chlebem. Po vydatném obědě jsme si připravili spaní a dali dělat čaj. Po odpoledním klidu a  Ketčiném vypravování jsme navázali knihou „Hrrr na ně“ z které nám připravila Anča hry., První hrou byla Rybičky, rybičky, rybáři jedou a následovala hra „Hotututu“, kvůli neúspěchu byla tato hra změněna na „král vysílá své vojsko“, kde jsme přizabili Tomáška a narazili pár zápěstí. Po chvilkové hrománii se  pár odváľlivců (většina) vydala prozkoumat teplotu místních vod. Zbytek vyrazil naproti Pizízovi a našemu bez polo-nehtového Okiho, který byl u Dr.Morávka na chirurgickém zákroku. Po příchodu zpátky jsme zase vyrazili, ale tentokrát pro vodu. Nám známou cestou dolů jsme seběhli k prameni, kde jsme načepovali kanystry. Cesta nahoru byla ovšem jiľ horší, celkem 4 zastávky, ale poslední 5 m jsme to prali na plný céres. Kdyľ jsme konečně přišli tak naši otuľilci byli jiľ zpět a Pizíz dokonce zase na odchodu, nebo» jsme omylem zbalili příděl luncheonmeatu pro „Háďata“. Jelikoľ pod Brkovým nátlakem, který do mě neustále ryje musím zmínit, ľe ti otuľilci při příchodu k jezeru byli tak zmoľeni, ľe se nepřevlékli do plavek, ale šli se koupat na „ostro“.

Při návratu Pizíze jsme zahájili večeři, podávali se mírně připečené vuřty s praľenou kukuřicí a chlebem mazaným kremľskou nebo plnotučnou hořčicí. Následovala kulturní vloľka, tím myslím, ľe jsme odzpívali téměř polovinu Pandího zpěvníku. Po dosaľení 50-té stránky se naši otuľilci, plus pár nových přírůstků, vydali na noční koupání. Teď sedím, dopisuji zbylé myšlenky a vzpomínky co za den se stalo nového a s Ketčinými výhruľkami v zádech mířím do spacáku. Doufám, ľe nebudu záhadně vzbuzen a tím pádem bych musel dopisovat.

Jelikoľ je po půlnoci uľ mi nic nehrozí, nebo» další den nepíši já.

Loučím se se vzpomínkou na TÁBOR 2007 a předávám dál.

U. R. N. A.


Pizíz
2007-08-17
počet zobrazení: 1637
Fotky
Hrad Helfenburk
Hrad Helfenburk
Brána ke hrádku
Brána ke hrádku

Bitka o kamínky
Bitka o kamínky
Bobku do toho
Bobku do toho
Odpolední odpočinek po náročné hlídce
Odpolední odpočinek po náročné hlídce
Hledej hvězdu Vávro!
Hledej hvězdu Vávro!

[Promítnout fotky]
Související články
Související soubory
qak.zipTest
manetin_13.zipPřihláška a info o táboře
Komentáře k článku


Jméno
Heslo
Bez hesla (Totožnost nebude ověřena)

Komentář:09-F9-11-02-9D-74-E3-5B-D8-41-56-C5-63-56-88-C0