Stejně Vás trefíme,
Stejně Vás trefíme,
Zpět na začátek
Bodování
Hledat ve fotkách
Všechny články
Přihlásit se
PŘIHLÁŠKA zima 2021
PŘIHLÁŠKA léto 2021
Trackables
Příměstský tábor 2021
Jak bylo na .. Džbáně a Třeboci
Jak bylo na .. Jenčově a Vysokém vrchu
Jak bylo na .. Helfáči na Kladně
Jak bylo na .. Borůvce
Helfáč na Helfáči
26.10.2021 17:00 - 31.10.2021 16:45
loni Helfáč na Kladně, letos pěkně na živo

Jedou:
Jenda
Anička
Julča
Kulík
Noel
Klárka
Kačka
Kája
Pavlínka
Sabča
Fanda
Franta
Janička

Nejedou:
Eliška

Nevyjadrili se:
Emma
Juliana
Šíma
Petrox
Karolína
Vendy
Natálka
Ludva
Barča H.
Čárka


Oddíl sponzorují:
Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Petr Malát
2002-2010


Den 21

 

21. den

10. srpna 2007

 

Tak nám začal poslední celý den letošního tábora. Na dnešek měly Pandy hlídky a aľ na pár hlasitých buzení dalších se naštěstí nic zajímavého nestalo. Budíček opět zahrál Pizíz na své banjo, po kterém jsme se naposledy rozeběhli na basebalovou louku na kaľdoranní protáhnutí svých těl. Po rozlepení očí a provonění dechu v umývárně následovala snídaně, ke které jsme papali rohlík s mámtěrádou.

Uľ před rozcvičkou se od ostatních oddělili Stíni, kteří spolu s Martinou mají dnes sluľbu v kuchyni. A aby jim tam nebylo smutno, šli jsme jim pomoct aspoň na dřeviště. Je potřeba udělat spoustu dřeva do kuchyně a postavit táborák, který oficiálně mají stavět ti, kteří letos končí jako děti (ale popravdě jsme jim s ním trochu pomohli J).

Po obědě, hrachové polévce a holandském řízku s bramborou kaší, a po poledním klidu, jeľ někteří strávili nad kartami a jiní nad českým jazykem pro 6. třídu (viď Koloušku ?), jsme dodělali dřevo, dostavěli krásný desetipatrový táborák (pagodu, jestli se nepletu), udělali ohníčky a pochodně a v rámci poslední etapy CLTH se rozeběhli jiľ podruhé hledat zlatý meč. Coľ se jako prvním podařilo Černým.

K svačině byl jogurt a rohlík. Kdyľ všichni doľvýkali byl odpískán nástup. Konečné vyhodnocení všeho, co se dá, začalo zhodnocením úklidu ve stanech. Letošními čuníky se staly Pepíno a Valča (která si v posledních dnech vyslouľila přezdívku Kolíček, nebo» jeden kolíček tahala stále s sebou). Nejlépe uklizeno měl ve výsledku Krtek a získal si tím čokoládu. Pak započalo vyhlašování výsledku turnajů ve vybice a ringu, vybiku vyhráli Červení a ringo Černí. Poté následovalo vyhlášení CLTH (získání meče a vítězství Černých se bralo zvláš») – pátí skončili Černí, 4. Zelení, 3. Modří, 2. Bílí a jako 1. se umístili Červení. Vzhledem k tomu, ľe uľ nebylo co vyhlašovat v rámci celého tábora, byl skončen nástup, abychom začali vyhlašovat výsledky v rámci oddílů. Jako 3. v Pandím táborovém bodování stanula Pé»a, 2. DeeDee a ze všech nejlepší byl Brčko. A co se týče druľinového bodování, tak 3. byli Fíglové, 2. Stíni a vyhráli Soudné sestry.

Poté, co jsme rozdělili drobné sladké odměny, nám zbyla trocha času na vymýšlení programu k táboráku. Ještě před večeří, ke které byla koprová omáčka s knedlíkem, jsme se šli umýt, abychom jeli domů pěkně čistí a voňaví. Po večeři jsme šli usednout k letošnímu třetímu slavnostnímu táborovému ohni.

Vzhledem ki tomu, ľe ho stavěli hlavně ti, kteří končí jako děti, tak ho i zapalovali a starali se o něj. Východní oheň (pravdu) zapaloval Čertík, jiľní (krásu) Pé»a, severní (sílu) Brčko a západní (lásku) Romča, palivcem se stal U. R. N. A. Takľe po volání ohně, které tradičně pronesl Pizíz, vzplanuly čtyři ohýnky, ze kterých byl oheň pochodněmi přenesen, aby rozhořely slavnostní oheň. Musím říct, ľe jsem byla celkem pyšná, protoľe se Panďata „pochlapila“ a pochodně nesli všichni najednou. Po zapálení následoval obvyklý program – hraní a zpívání, nějaká pohádka od Háďat, scénka v podobě názvů filmů od Panďat, zahrané vtipy opět od Háďat a pak nějaké ty hry jako např. jezení jablka na provázku, pešek aj. Večerka dnes byla o trochu odsunuta a nebyla hraná Pizízem na kytaru, ale odzpívána námi všemi u ohně (ostatně jak to bývá při táboráku zvykem). Takľe po „zapad´ den“ jsme šli spinkat. Aľ na těch pět, kteří směli ještě chvilku posedět u ohně. A jako dohoříval oheň, zkracoval se den i tábor…

Ketka


Pizíz
2007-08-17
počet zobrazení: 1625
Fotky
Hrad Helfenburk
Hrad Helfenburk
Brána ke hrádku
Brána ke hrádku

Bitka o kamínky
Bitka o kamínky
Bobku do toho
Bobku do toho
Odpolední odpočinek po náročné hlídce
Odpolední odpočinek po náročné hlídce
Hledej hvězdu Vávro!
Hledej hvězdu Vávro!

[Promítnout fotky]
Související články
Související soubory
qak.zipTest
manetin_13.zipPřihláška a info o táboře
Komentáře k článku


Jméno
Heslo
Bez hesla (Totožnost nebude ověřena)

Komentář:09-F9-11-02-9D-74-E3-5B-D8-41-56-C5-63-56-88-C0